W przypadku korzystania np. z dodatku NoScript należy odblokować skrypty na stronie.
Aktualnie firma Oracle wspiera VM Java 1.8 dla dystrybucji Red Hat Linux, SUSE Linux, wersji Windows od 7, macOS 64 bit. W związku z tym, że program AllSys nie był testowany w pełnym zakresie na odpowiednikach VM Java, zalecana jest instalacja VM Java Oracle'a jako podstawowego środowiska wykonywania aplikacji Java. Ze względu na to, że opis instalacji na systemach linux jest zbyt ogólny na stronie instalacyjnej https://java.com, przedstawiono przykładową instalację w systemie Linux.
Windows
Najprostszy jest proces instalacji VM Java w systemach Windows gdyż nie wymaga dodatkowej ingerencji po procesie instalacji i działa bezpośrednio po zainstalowania: opis instalacji.
macOS
W systemach firmy Apple macOS od wersji 10.5 Leopard można zainstalować wersję VM Java 1.6 ( poprzez mechanizm aktualizacji systemu ), należy jedynie ustawić wersję 1.8 ( minimalna wymagana dla programu AllSys ) jako domyślną w oknie konfiguracji Javy. To samo dotyczy wersji macOS 10.6 Snow Leopard. W przypadku macOS 10.7 Lion instalacji Javy 1.8 musimy dokonać bezpośrednio ze strony firmy Oracle. W systemach macOS zainstalowana jest VM Java przygotowana przez firmę Apple, wersja VM Javy 1.8 jest kolejną wersją po 1.7, którą można zainstalować bezpośrednio z firmy Oracle na systemie macOS: opis instalacji.
Linux
W dystrybucjach takich jak Fedora od wersji 9 zainstalowana jest domyślnie VM Java OpenJDK, ( otwarty kod VM Java Oracle ) lub nowszy w Fedorze 10 też oparty na OpenJDK IcedTea6. W dystrybucji Ubuntu od wersji 8.04 w domyślnej konfiguracji nie jest zainstalowana VM Java, ale istnieje możliwość doinstalowania kilku odpowiedników w tym OpenJDK. Opisy instalacji: Opis instalacji.
W przypadku kłopotów z instalacją VM Java na innych systemach, np. różnych dystrybucjach Linux'a, Mac OS X, zostanie zamieszczona instrukcja do danego systemu lub rozwiązanie problemu w pytaniach.
© 2024 Winsoft Sp. z o.o.
Designed by Filip Kolasa